Perde Yıkama

Perde Yıkama

Perde yıkama konusunda elbette ki herkesin biraz olsun bilgisi vardır. En azından normal çamaşır gibi yıkanmayacağı çoğu insan tarafından bilinen bir gerçektir. Peki, nasıl yıkamak gerekir? Perdeleriniz gün içerisinde birçok leke ve kire maruz kalabilir. Bunların en etkili olanları ise sigara dumanı, yemek kokusu ve sobalardır. Bu tip dış etkenler yüzünden olumsuz bir şekilde renk değiştiren perdeleriniz gün geçtikçe daha da kararır ve kokmaya başlar. Bunun sonucunda da perdelerinizi ya elinizde yıkarsınız ya da makineye atarsınız. Ancak o da ne! Perdeleriniz çok yıpranmış ve solgun bir biçimde kullanılamaz hale gelmiştir. Bu durumun temel sebebi ise, yanlış temizlik malzemelerinin kullanımı ve uyguladığınız yanlış sistemdir. Perdelerinizin üzerindeki kir ve lekeleri tazyikli bir suyla öncesinde atmaya çalışma işlemi ilk sırada yer almalıdır. Bunu yapabilecek durumda değilseniz perde yıkama işlemine hiç başlamamanızı tavsiye ederiz. Zira daha önce de bahsettiğimiz gibi perdelerinizin formu bozulur ve kullanılamaz bir hale gelebilir. Sıcak suda bekletme taktiği ise her perdede uygun görülmemekle birlikte, sıcak su, perdenizin boyutunu değiştirebilmektedir. Bu da o perdeyi artık kullanamayacağınız anlamına gelebilmektedir. Bütün bu olumsuzlukların önüne geçmek ve perdenizi daha korumalı bir şekilde yıkamak ve temizlemek için bu işlemi Ankara perde yıkama firmasına bırakmanızı öneririz. Zira 1990 yılından beri bu işi profesyonel olarak yapmakta ve bu alanda siz değerli müşterilerimizden daima olumlu geri bildirimler almaktayız. Firmamız birçok perdenin yıkama ve temizleme konusunda profesyonelleşmiş personelleriyle birlikte sizlere en kaliteli hizmeti vererek piyasada kendi yerini sağlamlaştırmıştır.

Gelişen teknoloji ve modernleşen hayatın gerekleri doğrultusunda evlerinizin görüntüsü de değişmekte ve içerisindeki eşya ve malzemeleriniz de giderek daha modern bir hal almaktadır. Buna en iyi örneklerden bir tanesi olarak, perdelerinizi gösterebiliriz. Perdeler gün geçtikçe giderek daha modernleşen formlar içerisine girerek bu konuda beklide kendini en çok geliştiren parçalar olmuşlardır. Ancak modaya ayak uydurarak yeni formlara kavuşan perdeler, bununla birlikte bazı olumsuzlukları da yanında getirmektedirler. Ahşap, kalın kumaş, dantelli perdeler, katlanır perdeler bu problemleri taşıyan başlıca perde çeşitleridir. Önceden annelerimiz ince bir yapıda olan perdeleriniz ya ellerinde yıkarlardı ya da çamaşır makinesine atıp temizlemeye çalışırlardı. Ancak bu durum gün geçtikçe daha zor bir hal almaya başladı. Çünkü yeni teknoloji ile birlikte modernleşen perdelerin temizlenme problemleri baş gösterdi. Ahşap bir perde çamaşır makinesi atılamayacağı gibi, kalınlaşan kumaş bir perde de elde yıkanamaz duruma geldi. Dantelli perdelerin ise formlarının bozulmaması için temizlerken nazik davranıldı ancak bu konuda da başarılı olunamadı. İşte bu noktada yardımınıza Ankara perde yıkama firması koştu.

1999 yılında kurulan Ankara perde yıkama firması, o yıllarda modern perdelerle yeni, yeni tanışan ülke halkımıza bunları temizleme konusunda yardımcı oldu ve gelişen teknoloji ve modernleşen hayatla birlikte kendini geliştirerek sizlere en iyi hizmeti sağlamayı, kendine, kurulduğu ilk günden bu güne kadar amaç edindi. Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte kendini ve de kullandığı makineler ile alanında dünya birincisi temizlik malzemelerini bünyesine katarak her geçen gün bir adım daha ileriye gitti. Bu sayede 1999 yılından beri kendine temel bir müşteri portföyü oluşturarak, onların istekleri doğrultusunda çeşitli alanlara da el attı. Sadece perde yıkama konusunda iş hayatına başlayan firmamız, her geçen gün, siz değerli müşterilerinin istek ve önerileriyle, cibinlik yıkama ve gelişen perde çeşitlerinin de artmasıyla birçok perde konusunda da uzmanlaşmış ve asla temizlenemez denilen perdeleri temizlemeyi ve ilk günkünden daha temiz bir hale getirmeyi başarmıştır.

Diyelim ki evinizde ip perde var ve bunun gerçek anlamda temizlenmesi gerekmekte. Son yıllarda birçok evde görünen bu tip perdeler pencerelerinizi gayet güzel süslemelerine karşın çok çabuk da kirlenirler. Ve bu durum da birçok ev hanımını nasıl temizleyecekleri konusunda derin düşüncelere itiyor. Bu tip perdeler genellikle boncuklu olup, eğer bir temizlik işlemi görmesi gerekiyorsa, boncuklarının da tek, tek çıkarılması gerekmektedir. Bu durum ise bazen saatler alabilmektedir. Zorluk sadece bununla da bitmiyor. Boncukları çıkardıktan sonra, iplerin kaymaması için bir başka sağlam ip kullanarak, perde iplerini sağlamlaştırmanız gerekmektedir. Bağlayıp sağlamlaştırdıktan sonra, perdeyi yıkama paketine koyarak makinenize atabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken husus, boncukların çıkarılması ve iplerin kaymamasıdır. Bunu başarabileceğinize inanmıyorsanız veya nasıl yapacağınıza dair bir fikriniz yok ise kesinlikle bu tip bir perde yıkama işlemine başlamamanızı öneririz. Diyelim ki bütün işlemleri doğru yaptınız ve perdenizi makinenizden sağ salim bir şekilde geri aldınız. Şimdiki adım, perde iplerine zarar vermeden ya da onları yerinden çıkarmadan, boncukları tek, tek geri takmaktır. Bu adımların herhangi birinde hata yaparsanız, gözünüze çok şık görünen ve evinizin havasını değiştiren perdelerinizi artık kullanmak istemeyebilirsiniz.

Bu tip olumsuz durumların önüne geçmek için Ankara perde yıkama firmamızı, sitemizden bulabileceğiniz özel müşteri hizmetleri numaralarımızdan arayabilir ve randevu verebilirsiniz.

Ankara Perde Yıkama Facebook SayfasıAnkara Perde Yıkama Twitter SayfasıAnkara Perde Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK