Ankara Tül Perde Yıkama

Ankara Tül Perde Yıkama

Perde yıkamak zorlu bir iştir, tül perde yıkamak daha da zorlu bir iştir. Çünkü tül perdeler narin dokudaki ev eşyalarıdır ve özel bir yıkama süreci gerektirir, tül perde yıkama nasıl olmalıdır?

Tül perdeler eğer çok kirlenmişlerse yıkama işleminden önce sıcak suda bekletilebilirler veya tazyikli suya tabi tutulabilirler. Bu şekilde kirleri akıtılmış olacaktır. Her zamanki görüntüsünden çok dumanlı bir görünüme ulaşan perdeler içinse deterjanlı suya 1 bardak amonyak koyarak perdeler suya yatırılır. 2 saat bekletildikten sonra yıkama işlemine geçilir. Renklerin ilk gün ki özelliklerini korumaları için perdeler makinede colormatik ile yıkanmalıdır. Bu sayede renklerinde her hangi bir bozulma veya değişme olmayacaktır. Tül perdelerin renklerini muhafaza edebilmeleri için güneşlikler veya stor perdeler tercih edilmelidir. Bu sebepten perdelere direk güneş ışığı vurmayacaktır ve perdeler kolaylıkla yıpranmayacaklardır. Bu perdenin uzun süreli ömrünü korumaya yarayacaktır.

Perdeler en fazla3 ayda bir yıkanmalıdırlar, mümkünse daha kısa bir zaman diliminde bu işlemin gerçekleştirilmesinde fayda vardır. Özellikle evde sigara içiliyorsa bu unsur çok daha ön plana çıkmaktadır. Bu şekilde perdeler doğal renk görünümlerini koruyabilir ve kolaylıkla kirlenmezler.

Perdelerinizi korumak ve kolay kirlenmelerini önlemek için odalarda sigara içilmemesi önerilir. Perdelerin içine sinmiş sigara dumanı kokusu hastalıklara davetiye çıkaran olumsuz bir durum oluşturur. Perdelerinizi bu doğrultuda dikkatli olarak kullanmalı korumalı ve temizliğine önem vermelisiniz. Evinizde yıkayabileceğiniz perdelerinizi uzman kişilere de teslim edebilirsiniz. Güvenilir ellerle teslim edeceğiniz perdeleriniz usta kişilerin de yardımıyla ilk gün ki gibi temiz görünebilir.

Önemli olan bakım ve temizlikle perdenin ömrünü uzatmak ekonomi ve emekten tasarruf etmektir. Her ev eşyasından farklı olarak tül perdelerin narin eşyalar olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Bu sebeple tül perdelerin hassas bakımına iki kat daha dikkat edilmelidir.

Ankara Perde Yıkama Facebook SayfasıAnkara Perde Yıkama Twitter SayfasıAnkara Perde Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK